Loading...

Baskı sistemleri

Hahnemühle Sertifikamız

Firmamızın düsturu olan hassasiyet ve kusursuzluğumuzu Hahnemühle Sertifikasyonuna hak kazanarak taçlandırdık. Date-İst böylece; Türkiye'de 9, dünya genelindeki 235 Hahnemühle Yeterlilik Sertifikası'na haiz stüdyolardan biri olmuştur. Güveniniz ile hep daha ileriye.

Fine Art Baskı

Fineart baskı; asitsiz ve %100 pamuk tabanlı özel kağıtlar üzerine pigment ( su bazlı) mürekkep ile yapılan ve normal oda şartlarında 100 ila 150 yıl ömrü bulunan baskı türüdür. Fineart bu baskı türünün genel adı olmakla birlikte bu segmentte bir çok kağıt türü bulunmaktadır. Geneli mat olan dokulu, dokusuz ve çeşitli ağırlıklarda bir çok kağıt çeşidi bulunmaktadır. Firmamız fineart baskılarında dünyanın en iyi kağıdı olarak kabul edilen Hahnemühle’yi kullanmaktadır. Ayrıca Hahnemühle’nin kalite standartları dahilindeki denetimlerinden geçerek ‘’ Uluslararası Hahnemühle Sertifikalı Stüdyo ‘’ ünvanına hak kazandığımızı bildirmekten mutluluk duyarız.


Mat, Parlak ve Metalik Baskı

Plastik tabanlı fotoğraf kağıdına baskılarda üç tip kağıt kullanmaktayız; Yarımat, Parlak ve Metalik. Bu üç çeşit arasında seçimin en önemli etkeni fotoğrafın renk dağılımı ve detaylarıdır. Kağıt seçimi konusunda önerilerde bulunabilir ve alacağımız testlerle nihai kararı vermenize yardımcı olabiliriz.


Canvas Baskı

Canvas fotoğraf baskıları %100 pamuk tabanlı, asitsiz tual bezlerine yapılmaktadır. İstenildiği takdirde üzerine koruyucu sprey sıkılarak UV ışınlarından etkilenmesi engellenerek, seçmiş olduğunuz ahşap saşe’lere gerilmektedir.


Duratrans Baskı

Duratrans baskı tekniği, Led ışıklı panolarda kullanılmaktadır. Görselin ışığı arkadan alması ile daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.


UV Baskı

Güneş ışığına ve suya dayanıklı, hemen her türlü malzeme üzerine uygulanabilen UV baskı, Canon - Oce Arizona serisi flatbed UV baskı makinesi ile 4.8 cm kalınlıkta bütün düz yüzeylere uygulanabilmektedir. 2,5 x 3,05 Metre tabla genişliği; cam, pvc, ahşap, seramik, forex, pleksi ve daha birçok malzemede yüksek kalitede dijital baskı sonuçları verir. Boya 1 sn. içinde kuruduğu için ürün baskıdan çıktığı anda kullanıma hazırdır. Boya tutuculuğu için 4 saat beklenmelidir. UV Baskı makinemizde ayrıca roll-to-roll seçeneği de mevcuttur. Rulo halindeki branda, folyo, vinil benzeri materyallere seri baskı yaptırabilirsiniz. Saatteki baskı hızı ruloda 24 metrekare iken tabla(flatbed) üzerinde 35 metrekareye çıkabilmektedir. 1440 dpi baskı seçeneği ile fotoğraf kalitesinde görseller elde etme imkanı veren bu sistemde su bazlı boyalar kullanıldığından dolayı sağlık açısından da hiç bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Bu sebepten banyo, mutfak, mobilya ve birçok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Tarama ve Renk Ayrımı

Imacon Hasselblad Scanner ile Dia ve Negatif 35 mm’ den 4x5 inç’ e ve A4 Opak’a kadar yüksek çözünürlükte tarama yapılmaktadır, istenildiği takdirde renk konusunda deneyimli ekibimiz tarafından renk ayrımı yapılarak teslim edilmektedir.


Epson Stylus Pro 11880

Epson Micro Piezo™ drop-on-demand mürekkep püskürtme teknolojisi, Epson Değişken Boyutlu Damlacık Teknolojisi ve 3,5 pl Epson Ultra Micro Dot™ sistemi ile Epson Stylus Pro 11880, Epson’un çığır açan son inkjet teknolojilerini sergiliyor. Yeni Epson Micro Piezo TFP baskı kafası ve Vivid Magenta teknolojili Epson UltraChrome™ K3 mürekkeplerle mükemmel sonuçlar hizmetinizde.


Profesyonel Renk Yönetimi

Renk yönetimi en önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Kullanılan tüm medyalarda çalışma alanımızın ısı, nem ve iklim koşullarına uygun, tarafımızdan yaratılmış icc profilleri kullanılmaktadır. Böylece eser sahibi sanatçının İsteklerine uygun ve monitör ile tam kalibre baskı sonuçlarını garantilemekteyiz. Bunlar sayesinde tonlar, renk evreni ve siyah beyaz baskı sonuçlarını tam olarak kontrol edebiliyoruz.

Kullanmakta oldumuz NEC SpectraView Reference 272 ve SpectraView Reference 302 model monitörler yüksek görüntü kalitesi ve geniş bir renk yelpazesine sahiptir. NEC ürünlerinde şuan IPS Panel teknolojisi olarak AH-IPS panel kullanılmaktadır. Bu panel yapısı günümüz profesyonel, görüntüleme teknolojisinin son noktasını temsil etmektedir. Bu panel yapısı sayesinde aynı ligde yer alan diğer rakiplere göre son derece geniş görüş açısına ve daha geniş renk gamutuna sahiptir. Özellikle donanımsal kalibrasyon özelliği sayesinde olağanüstü renk yönetimi ve performans elde edilmektedir, en büyük özelliklerinden birisi de kalibrasyon sensörü. Bu sensör sayesinde monitör kendini otomatik olarak kalibre edebilmektedir, bu sayede kalibrasyonlarımız daima güncel kalmaktadır.